Serap Günal

Ben Serap Günal, 1974 yılında Uşak’da doğmuşum. Avukat bir baba, Türkçe öğretmeni bir annenin ilk çocuğuyum. Başlarda meslek seçimi konusunda netliğim olmamasına rağmen, analitik düşünce yeteneğim ve sistematik çalışma alışkanlığım ile mühendis olma yolunda ilerlemem hiç de tesadüf değilmiş.15 yıllık veri kurtarma tecrübem… kısacası biriktirdiğim her şeyi dilim döndüğünce paylaşmak istedim.

Veri Kurtarma

Veri Kurtarma ve kaybolan verilerin geri getirilmesi, tüm medyalarda bu işlemin %99'a varan başarı oranı ile gerçekleştirilmesi, tamamen profesyonellik ve uzmanlıkla mümkündür, Serap Günal ve ekibi, bu uzmanlık ve deneyim ile, medyalarınızda ortaya çıkan sorunları giderip tüm verilerinizi kurtarmak için sizlere hizmet vermekten onur duyar.

Kaybolan verileri kurtarma

Kaybolan verilerin kurtarılması için, ilgili medya aygıtına, ciddi anlamda ve profesyonel olarak bir çalışmalar zinciri uygulanması gerekmektedir. Bu işlemin hem hızlı hemde sorunsuz bir şekilde olabilmesi, kurtarılacak verilerin tamamının elde edilebilmesi için gereken minimum süre maksimum dikkat ile mümkündür.

Biz ekip olarak bu hizmeti siz değerli müşterilerimize vermekten onur duymaktayız. Başta İstanbul veri kurtarma, Ankara veri kurtarma ve İzmir veri kurtarma olam üzere tüm Türkiye'ye Veri kurtarma alanında hizmet vermekteyiz, iletişim sayfamızı ziaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Siber Güvenlik

Siber güvenlik denilince aklınıza ilk gelen virüs veya hacker saldırıları olabilir, ancak durum bazen daha farklı olabiliyor, örneğin verilerinizin korunması işlemi de siber güvenlik konusu dahilindedir.Veri kurtarma hizmeti ise bir şekilde siber güvenlik sorunları yüzünden zarar görmüş verilere tekrar ulaşmanızı sağlayan bir hizmettir.

Veri Kurtarma
mac harddisk veri kurtarma, mac kullanıcıları veri kaybı yaşarsa ne yapmalı

Mac kullanıcıları veri kaynı yaşadığınde ne yapmalı

Apple’ın kendi özel işletim sistemine sahip, yerden tasarruf sağlayan tasarımı ve birçok özelliği ile öne çıkan bilgisayarları birçok bireysel kullanıcı ve işletme tarafından tercih ediliyor. Özel yazılım korumaları olan Apple bilgisayarların yine de yangın, sıvı teması, fiziksel hasarlar, elektrik kesintileri ve siber saldırılar söz konusu olduğunda talihsiz bir şekilde veri kaybı yaşayabiliyor, Mac bilgisayar kullanıcılarının veri kaybı durumunda ne yapmaları gerektiğini şöyle sıralayabiliriz:
 
 
 
Siber Saldırılar En Önemli Aktör!
 
Apple bilgisayarlar, ne kadar güvenli olsalar da farklı dış faktörler karşısında veri kayıplarına kurban gidebiliyor. Bu dış faktörlerin başında kötü amaçlı ve casus yazılımlar geliyor, kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarlara bulaşarak verilere erişimi engeller, bu sebeple kullanıcılar öncelikle tanımadıkları e-postalardaki bağlantılara ya da güvenli olmayan bağlantılardaki içeriklere tıklamamaları, kaynağını bilmedikleri dosyaları da indirmemeleri gerekiyor. Veri kaybının yaşanmasında etkili olan bir diğer dış faktörün ise donanım ve yazılımlarda meydana gelen hasarlar olduğunu belirtmek gerekli, elektrik kesintilerinde donanımların kısa devre yaparak bilgisayara ve doğal olarak da verilere zarar verebiliyor.
 
 
Apple Kullanıcıları Bunları Yapmamalı!
 
1. Hasarlı olduğunu açık olarak gördüğünüz Mac bilgisayarlarınızı çalıştırmayı kesinlikle denemeyin.
 
2. Kullanıcıların yanlış müdahaleleri nedeniyle pek çok veri kurtarma operasyonu daha zor hale geliyor. Verilerinizin tamamen kaybolmasını önlemek adına zarar gören hiçbir bilgisayarın içini açıp parçalara ayırmayın ya da temizlemeye çalışmayın.
 
3. Yağmur gibi nedenlerle sıvı temasına maruz kalan cihazları açıp kurutmaya çalışmayın. Saç kurutma makinesi gibi cihazların maruz bıraktığı sıcak, diskleri aşındırarak hasarı artırır. Diski nemli haliyle bırakıp profesyonel ellere teslim etmek ise veri kurtarma şansını artıracaktır.
 
4. Fiziksel hasar görmüş bir Mac bilgisayarındaki verileri veri kurtarma yazılımı aracılığıyla kurtarmayı denemeyin. Bu tür yazılımlar, sadece tamamen çalışan ve böyle bir hasara sahip olmayan disklerde işe yarar.
 
5. Zarar ne kadar ciddi gözükürse gözüksün, verilerinizin kurtarılamayacağına emin olup verinizden vazgeçmeyin. Medyanızla bir profesyonel veri kurtarma hizmetlerine başvurarak veri kurtarma seçeneklerinizi ve şansınızı öğrenin.

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yaz

Uysal DOĞAN