Serap Günal

Ben Serap Günal, 1974 yılında Uşak’da doğmuşum. Avukat bir baba, Türkçe öğretmeni bir annenin ilk çocuğuyum. Başlarda meslek seçimi konusunda netliğim olmamasına rağmen, analitik düşünce yeteneğim ve sistematik çalışma alışkanlığım ile mühendis olma yolunda ilerlemem hiç de tesadüf değilmiş.15 yıllık veri kurtarma tecrübem… kısacası biriktirdiğim her şeyi dilim döndüğünce paylaşmak istedim.

Veri Kurtarma

Veri Kurtarma ve kaybolan verilerin geri getirilmesi, tüm medyalarda bu işlemin %99'a varan başarı oranı ile gerçekleştirilmesi, tamamen profesyonellik ve uzmanlıkla mümkündür, Serap Günal ve ekibi, bu uzmanlık ve deneyim ile, medyalarınızda ortaya çıkan sorunları giderip tüm verilerinizi kurtarmak için sizlere hizmet vermekten onur duyar.

Kaybolan verileri kurtarma

Kaybolan verilerin kurtarılması için, ilgili medya aygıtına, ciddi anlamda ve profesyonel olarak bir çalışmalar zinciri uygulanması gerekmektedir. Bu işlemin hem hızlı hemde sorunsuz bir şekilde olabilmesi, kurtarılacak verilerin tamamının elde edilebilmesi için gereken minimum süre maksimum dikkat ile mümkündür.

Biz ekip olarak bu hizmeti siz değerli müşterilerimize vermekten onur duymaktayız. Başta İstanbul veri kurtarma, Ankara veri kurtarma ve İzmir veri kurtarma olam üzere tüm Türkiye'ye Veri kurtarma alanında hizmet vermekteyiz, iletişim sayfamızı ziaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Siber Güvenlik

Siber güvenlik denilince aklınıza ilk gelen virüs veya hacker saldırıları olabilir, ancak durum bazen daha farklı olabiliyor, örneğin verilerinizin korunması işlemi de siber güvenlik konusu dahilindedir.Veri kurtarma hizmeti ise bir şekilde siber güvenlik sorunları yüzünden zarar görmüş verilere tekrar ulaşmanızı sağlayan bir hizmettir.

Veri Kurtarma
Vari kurtarma, Şirketler kaybolan verilerine nasıl ulaşabilir?, serap günal, veri kurtarma hizmetleri

Şirketler kaybolan verilerine nasıl ulaşabilir?

 

VERİ KAYBINA UĞRAYAN ŞİRKETLERİN   YÜZDE 60’I İFLAS EDİYOR!

Sahip olduğunuz en güçlü silahlardan biri de verileriniz değil mi? Müşterileriniz, ürünleriniz, projeleriniz, personeliniz …say say bitmez. Peki ya bir an şirketinizdeki verileri kaybettiğinizi düşünün; içiniz ürperdi mi? Hazırlıksız yakalandığınızda riskinizin çok büyük olduğunu sanırım siz de tahmin ediyorsunuz. Çoğu zaman kulak ardı edeceğimiz “veri kurtarma” işte hayatınızın en can alıcı, en acil hizmetlerinden biri oluveriyor.

Kullanıcılar, çalışanlar, müşteriler, ürünler ve rakip şirketler ile ilgili anahtar değerinde iç görüler sunarak şirketlerin başarılı veya başarısız olmasını belirleyen verilerin, özellikle KVKK ve GDPR gibi veri koruma kanunlarının yürürlüğe girmesi ve değişen iş stratejilerinin de etkisi ile toplanması daha zor hale geliyor. Bu nedenlerle şirketler için gitgide daha önemli hale gelen verilerin, kaybolması ya da çalınması maddi zarar, iş kesintisi ve itibar kaybı gibi pek çok sorun doğurabiliyor. Bütün bu durumları bertaraf etmek, problem yaşamamak için bir veri kurtarma politikanız var mı? Veri kurtarma sürecinin doğru adımları neler biliyor musunuz?

Şirketlerin %60’ı bir veri kaybına uğradıktan sonra kapılarını kapatıyor, yani iş işten geçtikten sonra!

Güncel bir araştırma, şirketlerin %60’ının veri kaybına uğradıktan altı ay sonra batmasına rağmen %58’inin böyle bir durumla karşılaşma ihtimaline hazırlıklı olmadığını gösteriyor. Oldukça yaygın gerçekleşen veri kaybı ya da hırsızlığı vakalarının önemli ölçüde para, zaman ve itibar kaybettiriyorsa, bir veri yedekleme ve kurtarma çözümüne sahip değilseniz bugünden tezi yok bu konuyu gözden geçirin derim.

Hiç düşündünüz mü veri kaybına neler sebep oluyor?

Güncel bir rapora göre veri kaybının en büyük sebebini %47 ile donanım kesintisi oluştururken, fidye alma amaçlı yapılan saldırılar, doğal afetler, elektrik kesintileri ile dosya silme, yanlışlıkla hard diskin ya da sunucunun formatlanması gibi insan hataları da bu kayıpları yaratan diğer başlıca nedenler olarak sıralanıyor. Aynı rapor, hard disklerde oluşan bozulmaların %29’unun kazayla gerçekleştiğini gösteriyor. Veri kaybı hangi sebeple gerçekleşirse gerçekleşsin, kayıp yaşayan şirketlerin durumu çaresiz gözükebiliyor. Geri getirilemeyen veriler nedeniyle çalışmanın tahmin edilemeyen bir süre boyunca durması hem şirketler hem de kullanıcılar için bir dizi felakete neden oluyor.  Şirket sahibiyseniz ayrı çalışanıysanız ayrı ayrı problemlerle uğraşmak zorunda kalıyorsunuz.

 Nedir bu veri kurtarma?

“Elde etmek için yıllarca uğraşılan ve hayati derecede önem taşıyan verilere ulaşılamaması durumunda hasarlı medyadaki verilerin geri kazanılması süreci, veri kurtarma olarak adlandırılıyor.” Şirketlerin güvenlik önlemleri arasında yer vermesinin şart olduğu veri kurtarma politikasının, titizlikle yapılması gereken bir dizi metot içerir. Profesyonel olarak veri kurtarma hizmeti veren bir kuruma danışmak, verilerini koruma veya geri kazanma olasılığını yükseltmek isteyen şirketler için hem en güvenli hem en etkili yöntem.

Verilerinizi nasıl kurtarırsınız biliyor musunuz?

Bir veri kaybı yaşadığından şüphelenen şirketlerin, veri tabanlarında ve dosyalarında daha fazla zarar oluşmaması için emin olmadıkları hiçbir işlemde bulunmaması kritik önem taşıyor. Veri kaybı yaşanınca o anki anlık telaşla bilinçsizce yapılan kişisel müdahaleler ya da sorunu artırabilen işlevsiz veri kurtarma yazılımları yerine hızlı bir şekilde harekete geçilerek medyanın profesyonel ellere teslim edilmesi verilerin geri döndürülme şansını büyük ölçüde artırıyor. Bu sebeple, karmaşık vakalar ve hassas veriler başta olmak üzere uzman yardımı almak, aslında tek doğru seçenek oluyor.  Zaman kaybetmeden profesyonel bir firmaya başvurun derim. On beş yılda bunu yapmadıkları için çok zarar gören sayısız firma hatırlıyorum.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yaz

Uysal DOĞAN