Serap Günal

Ben Serap Günal, 1974 yılında Uşak’da doğmuşum. Avukat bir baba, Türkçe öğretmeni bir annenin ilk çocuğuyum. Başlarda meslek seçimi konusunda netliğim olmamasına rağmen, analitik düşünce yeteneğim ve sistematik çalışma alışkanlığım ile mühendis olma yolunda ilerlemem hiç de tesadüf değilmiş.15 yıllık veri kurtarma tecrübem… kısacası biriktirdiğim her şeyi dilim döndüğünce paylaşmak istedim.

Veri Kurtarma

Veri Kurtarma ve kaybolan verilerin geri getirilmesi, tüm medyalarda bu işlemin %99'a varan başarı oranı ile gerçekleştirilmesi, tamamen profesyonellik ve uzmanlıkla mümkündür, Serap Günal ve ekibi, bu uzmanlık ve deneyim ile, medyalarınızda ortaya çıkan sorunları giderip tüm verilerinizi kurtarmak için sizlere hizmet vermekten onur duyar.

Kaybolan verileri kurtarma

Kaybolan verilerin kurtarılması için, ilgili medya aygıtına, ciddi anlamda ve profesyonel olarak bir çalışmalar zinciri uygulanması gerekmektedir. Bu işlemin hem hızlı hemde sorunsuz bir şekilde olabilmesi, kurtarılacak verilerin tamamının elde edilebilmesi için gereken minimum süre maksimum dikkat ile mümkündür.

Biz ekip olarak bu hizmeti siz değerli müşterilerimize vermekten onur duymaktayız. Başta İstanbul veri kurtarma, Ankara veri kurtarma ve İzmir veri kurtarma olam üzere tüm Türkiye'ye Veri kurtarma alanında hizmet vermekteyiz, iletişim sayfamızı ziaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Siber Güvenlik

Siber güvenlik denilince aklınıza ilk gelen virüs veya hacker saldırıları olabilir, ancak durum bazen daha farklı olabiliyor, örneğin verilerinizin korunması işlemi de siber güvenlik konusu dahilindedir.Veri kurtarma hizmeti ise bir şekilde siber güvenlik sorunları yüzünden zarar görmüş verilere tekrar ulaşmanızı sağlayan bir hizmettir.

Veri Kurtarma

SSD Veri Kurtarma

SSD (Solid State Drive-Katı Hal Sürücüsü) veri depolama cihazları yeni nesil veri depolama cihazlarındandır.  Verilerinizi depolamak için mekanik parçalar yerine bellek yongalarından ve dahili devrelerden faydalanan sürücülere verilen isimdir. Yüksek performansı nedeniyle tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Geleneksel sabit disklere göre SSD'li bir bilgisayar çok daha hızlı açılır ve uygulamaları çok daha hızlı açar.

SSD hareketli parçalara sahip olmadığından, HDD gibi aniden bozulma ihtimalleri daha düşüktür. Bununla birlikte arıza yapan bir SSD'den veri kurtarmak çok daha zor olabilir. Üretici tarafından kriptolu üretilmesi sebebiyle bazı SSD’lerden statik elektriklenme ve manyetik alana maruz kalma sonrası veri kurtarılamaz. SSD'nin belirli bir yazma kapasitesi vardır ve bu kapasiteye ulaştığında kullanılmaz hale gelir. Hareketli parçalara sahip olmaması, SSD'nin dışarıdan gelecek sarsıntılardan HDD gibi etkilenmediği anlamına gelir.

Motorundan gelen uğultu ve disk kafasından gelen çıtırtılar, HDD'lerin ortak özellikleridir. Ancak SSD'ler ise tamamen sessiz çalışırlar. SSD'ler, HDD'lerdeki "parçalanma" (fragmantation) sorununu yaşamazlar; bu sorunu otomatik olarak çözecek mekanizmalara sahiptirler ve müdahaleniz gerekmez. Ancak bunun yanında yüksek fiyatları da bir dezavantaj olarak belirgindir.

Veri Kurtarma Hizmetleri Ltd’de SSD’den veri kurtarma işlem süreci diskin ilk önce analiz edilmesi ile başlar. Eğer veri alınabilecek durumdaysa, SSD veri kurtarma süreci devam eder. Bu konuda tecrübe ve bilgiye sahip uzman kadrosuyla, Türkiye’nin en üst düzeyde işlem gören laboratuvarında veri kurtarma yapılabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yaz

Uysal DOĞAN