Serap Günal

Ben Serap Günal, 1974 yılında Uşak’da doğmuşum. Avukat bir baba, Türkçe öğretmeni bir annenin ilk çocuğuyum. Başlarda meslek seçimi konusunda netliğim olmamasına rağmen, analitik düşünce yeteneğim ve sistematik çalışma alışkanlığım ile mühendis olma yolunda ilerlemem hiç de tesadüf değilmiş.15 yıllık veri kurtarma tecrübem… kısacası biriktirdiğim her şeyi dilim döndüğünce paylaşmak istedim.

Veri Kurtarma

Veri Kurtarma ve kaybolan verilerin geri getirilmesi, tüm medyalarda bu işlemin %99'a varan başarı oranı ile gerçekleştirilmesi, tamamen profesyonellik ve uzmanlıkla mümkündür, Serap Günal ve ekibi, bu uzmanlık ve deneyim ile, medyalarınızda ortaya çıkan sorunları giderip tüm verilerinizi kurtarmak için sizlere hizmet vermekten onur duyar.

Kaybolan verileri kurtarma

Kaybolan verilerin kurtarılması için, ilgili medya aygıtına, ciddi anlamda ve profesyonel olarak bir çalışmalar zinciri uygulanması gerekmektedir. Bu işlemin hem hızlı hemde sorunsuz bir şekilde olabilmesi, kurtarılacak verilerin tamamının elde edilebilmesi için gereken minimum süre maksimum dikkat ile mümkündür.

Biz ekip olarak bu hizmeti siz değerli müşterilerimize vermekten onur duymaktayız. Başta İstanbul veri kurtarma, Ankara veri kurtarma ve İzmir veri kurtarma olam üzere tüm Türkiye'ye Veri kurtarma alanında hizmet vermekteyiz, iletişim sayfamızı ziaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Siber Güvenlik

Siber güvenlik denilince aklınıza ilk gelen virüs veya hacker saldırıları olabilir, ancak durum bazen daha farklı olabiliyor, örneğin verilerinizin korunması işlemi de siber güvenlik konusu dahilindedir.Veri kurtarma hizmeti ise bir şekilde siber güvenlik sorunları yüzünden zarar görmüş verilere tekrar ulaşmanızı sağlayan bir hizmettir.

Veri Kurtarma
yanan harddiksteki veriler nasıl kurtarılır, veri kurtarma, harddisk kurtarma

Yanan hard diskteki veriler nasıl kurtarılır

Kullanıcı hatalarıyla oluşan yada aniden gelişen bir felaket, önemli verilerin saklandığı hard disklere büyük zararlar veriyor. Birçok verinin saklandığı hard disklerde en ciddi hasarın ise yangın gibi bir felaketin ardından yanan hard diskteki verilere ulaşamamak oluyor ve kullanıcıların bu zor durumda yapmamaları gereken 4 hatayı sıralamak isterim.
 
 
1. Çalışmasını durdurun. Öncelikle bir hard diskin yangın nedeniyle zarar görmesi durumunda, hard diskteki tüm işlemlerin durdurulması gerekiyor. Hard diski kullanmaya devam etmenin doğru olmadığını söyleyebiliriz, bazı kullanıcılar yanan hard disklerinin çalışıp çalışmadığını görmek için kullanmaya devam edebiliyorlar ancak bu eylemin hard diske ciddi zararlar verdiği için kesinlikle tavsiye etmiyorum.
 
 
2. Sallamayın, sökmeyin veya temizlemeyin. Yangından dolayı zarar gören bir hard diski birçok kullanıcı sallamaya, sökmeye veya temizlemeye çalışıyor. Bunun nedeninin, kullanıcıların hard disk bileşenlerinin hala iyi olup olmadığını kontrol etmek istiyorlar; hard disklerin oldukça hassas aygıtlardır, sağlıklı durumdayken bile sallamanın yada açmaya çalışmanın hard diske ciddi zararlar verdiğini biliyoruz, bu hareketlerden kaçınılması gerekir.
 
 
3. Kurulamaya çalışmayın. Yanan hard disk için çoğu kullanıcı su dökerek çözüm arayabiliyor. Suyun sabit sürücüye zarar vermesi yüksek ihtimal iken ayrıca onu kurutmaya çalışmak hasarın ciddileşmesine sebep oluyor. Hard diskin kuruması, diskte değişikliklere neden olarak veri kurtarmanın zorlaşmasına neden oluyor. Yanan hard diske su dökülmüşse onu ıslak bırakmak en azından ikinci bir hata yapmanın önüne geçiriyor.
 
 
4. Bilgisayardan çıkarmayın. Yangının etkilerinin hard disk dışında tüm bilgisayara yayılmış olabilir, birçok kullanıcı sürücünün ana makineyle olan bağlantısını kesme eğilimindedir ancak  bu hareket verileri kurtarmada sorunlar yaratır. Kullanıcıların hasar gören hard diski bilgisayardan çıkarmamaları daha iyi olacaktır.
 
 
Yanan hard disklerden verilerin kurtarılamayacağını düşünen kullanıcıların öncelikle bu tarz hatalara düşmemesi gerekir, alınacak profesyonel bir veri kurtarma hizmeti ile yanan hard diskler dahil tüm doğal afetlerden etkilenen hard disklerdeki veriler kurtarılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Yaz

Uysal DOĞAN